Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm

Ruch drogowy

 1. Numer konta w sprawie uzyskiwania zaświadczeń z Policji

  Częstochowska Policja informuje, iż kwota 17 zł jako stawka opłaty skarbowej za wydanie “Zaświadczenia o wpisach w ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego” określona jest w Załączniku do ustawy z dnia 16 listopada 2006r. Kwotę należy wpłacać na konto Urzędu Miasta w Częstochowie - ING Bank Śląski 49 1050 1142 1000 0022 8000 2367.

 2. Wypadek kolejowy w Blachowni

  Policjanci z Częstochowy wyjaśniają okoliczności wypadku kolejowego do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Blachowni na ulicy Częstochowskiej. Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem m-ki Seat nie zachował należytej ostrożności i wjechał na przejazd kolejowy, gdzie jechał pociąg typu pendolino. W wyniku wypadku, 32-letni kierowca samochodu doznał obrażeń głowy. W czasie czynności śledczych, ruch pociągów był wstrzymany na czas ponad 2 godzin.

 3. Wyniki działań " Prędkość"

  Wczoraj, częstochowscy policjanci przeprowadzili wzmożoną kontrolę prędkości kierujących poruszających się po Częstochowie i w powiecie częstochowskim. W trakcie kontroli ujawniono 55 przekroczeń prędkości. W jednym przypadku zostało zatrzymane prawo jazdy 58-letniemu kierowcy, który przekroczył prędkość powyżej 50 km w terenie zabudowanym.

 4. Policjanci kontrolowali prędkość

  W miniony piątek 15 maja, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie kontrolowali prędkość kierujących, poruszających się po Częstochowie i powiecie częstochowskim. Akcja ta poprzedziła wejście w życie nowych, zaostrzonych przepisów prawa o ruchu drogowym. W czasie całodziennych działań kontrolnych, mundurowi ujawnili 164 przekroczenia prędkości.

 5. Eliminacje Okręgowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  Wczoraj o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej Nr 50 w Częstochowie ul. Starzyńskiego 10 odbyły się eliminacje Okręgowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W eliminacjach uczestniczyło 4 trzyoosobowych drużyn ze szkół gimnazjalnych oraz 8 czteroosobowych drużyn szkół podstawowych z powiatu częstochowskiego, kłobuckiego, myszkowskiego i lublinieckiego.

 6. Policjanci z wizytą w szkole w Kusiętach

  Dzisiaj, częstochowscy policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Kusiętach. Podczas wizyty uczniowie szkoły otrzymali kamizelki odblaskowe. Upominki przekazała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach kampanii społecznej ukierunkowanej na bezpieczeństwo pieszych.

 7. Ferie z mundurowymi

  Wczoraj, w Miejskim w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Częstochowie, funkcjonariusze Policji z Wydziału Prewencji oraz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie sierż. sztab. Edyta Cupiał oraz sierż. sztab. Robert Tame spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami Częstochowy. Spotkanie to odbyło się ramach akcji " Bezpieczne Ferie 2015 ", a jego celem było omówienie bezpieczeństwa podczas zimowego odpoczynku.

 8. Ferie z kamizelkami odblaskowymi

  Przed feriami policjanci z Częstochowy oraz przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół w Mstowie. W czasie spotkania mundurowi uczyli dzieci jak bezpiecznie korzystać z drogi oraz jak bezpiecznie spędzić czas podczas zimowego wypoczynku. Na koniec spotkania stróże prawa wspólnie z przedstawicielami Agencji oraz nauczycielami szkoły rozdali uczniom kamizelki odblaskowe.

 9. Przed feriami częstochowscy policjanci spotkali się z uczniami i przedszkolakami

  Wczoraj częstochowscy policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół nr 3 w Częstochowie. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze oraz w trakcie nadchodzących ferii zimowych. W spotkaniu uczestniczył także Sznupek - ulubieniec częstochowskich uczniów i przedszkolaków.

 10. Przed feriami policjanci odwiedzili uczniów klas pierwszych

  Dzisiaj w Szkole Podstawowej numer 1 w Częstochowie, uczniowie klas pierwszych spotkali się z częstochowskimi policjantami. W wizycie uczestniczył także "Sznupek" - maskotka śląskiej Policji. Przed zbliżającymi się feriami zimowymi, mundurowi przypominali dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, podczas poruszania się po drodze oraz podczas zabaw zimowych. Na koniec spotkania, dzieci dostały prezenty - elementy odblaskowe do noszenia na odzieży.