Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm

Ruch drogowy

 1. Akcja " Trzeźwość "

  Wczoraj w godzinach od 20.00 do 24.00 policjanci ruchu drogowego prowadzili akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Mundurowi przeprowadzili 814 badań stanu trzeźwości, ujawniając 1 nietrzeźwego kierowcę.

 2. Śmierć na drodze

  Jedna osoba nie żyje a druga walczy o życie w szpitalu. To finał tragicznego wypadku do którego doszło wczoraj około 17.00 w miejscowości Radoszewnica koło Koniecpola.Policjanci z Częstochowy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 3. Wyniki akcji " Trzeźwość "

  Częstochowscy policjanci przeprowadzili w miniony piątek, 24-godzinne działania pn. "Alkohol i Narkotyki". W akcji wzięło udział ponad 30 policjantów, którzy skontrolowali ponad 1800 kierowców. Niestety, w naszym regionie aż 12 kierujących prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. To największa liczba ujawnionych nietrzeźwych w województwie.

 4. Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w 2013 roku

  Policjanci z częstochowskiej drogówki podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach naszego regionu. W 2013r doszło do 5778 zdarzeń drogowych, z czego 658 stanowiły wypadki drogowe w których zginęło 35 osób a 840 zostało rannych. W porównaniu z 2012 rokiem, spadła ilość wypadków drogowych oraz osób które zginęły w tych wypadkach lub zostały ranne. O ponad 20 procent wzrosła ilość kolizji drogowych. Policjanci ujawnili 1152 nietrzeźwych kierowców.

 5. Bezpieczne przedszkolaki

  Policjanci z częstochowskiej drogówki spotkali się przedszkolakami z przedszkola numer dwa w Częstochowie. Zajęcia z najmłodszymi prowadzone były w formie zabawy podczas której dzieci uczyły się jak dbać o swoje bezpieczeństwo w szkole, w drodze do szkoły i podczas spędzania wolnego czasu.

 6. Podsumowanie długiego weekendu

  W dniach od 8 do 11 listopada 2013r na drogach naszego regionu doszło do 4 wypadków drogowych gdzie zostało rannych 7 osób. Policjanci wyjeżdżali do skutków 66 kolizji drogowych, zatrzymali 11 nietrzeźwych kierowców. Najgorszym dniem długiego weekendu był piątek, najspokojniej było 11 listopada.

 7. Wypadki z pieszymi

  Częstochowska policja apeluje o ostrożność ! Prawie każdego dnia, na naszych drogach dochodzi do potrąceń pieszych. Wczoraj, w naszym regionie doszło do dwóch wypadków drogowych gdzie obrażeń ciała doznali piesi użytkownicy dróg.

 8. Pancernik Gustaw pomaga dzieciom