Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Aktualności

Polecamy

Policja konna - warsztaty ekologiczne
Stop agresji drogowej
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Policjant, który mi pomógł 2016r

Ruch drogowy

 1. Policjanci czytają dzieciom

  Policjantka z Częstochowy uczestniczyła w spotkaniu inaugurującym XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w ramach kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom". Sierż. szt. Sabina Chyra – Giereś z wydziału ruchu drogowego częstochowskiej komendy wspólnie z przedstawicielami straży pożarnej, izby celnej, służby więziennej i wojska odczytała fragment bajki. Słuchaczami byli uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej.

 2. Kolejny etap Turnieju BRD

  Policjanci z częstochowskiej drogówki przeprowadzili drugi etap Okręgowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięły w nim udział dzieci i młodzież z 12 szkół. Oceniana była wiedza, ale też umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz sposób pokonania toru przeszkód na rowerze. Najlepsze okazały się drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Częstochowie i Gimnazjum nr 5 w Myszkowie, które przechodzą dalej do eliminacji wojewódzkich.

 3. Częstochowscy policjanci zabezpieczali międzynarodowy wyścig kolarski

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego z Częstochowy zabezpieczali Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Prezydenta Miasta Grand Prix Częstochowy. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem i dbali o prawidłowy przebieg mistrzostw. Zawody odbyły się bez zakłóceń.

 4. Wypadek w Pietrzakach

  Wczoraj rano w miejscowości Pietrzaki doszło do wypadku, w którym uczestniczyły 4 samochody. Jak ustalili policjanci, kierujący renault master wykonując manewr wyprzedzania zmusił jadący z przeciwka pojazd do gwałtownego hamowania. Kierująca fiatem punto, chcąc uniknąć zderzenia z tym pojazdem zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła najpierw w volkswagena, a następnie w renault master. 3 osoby trafiły do szpitala

 5. Wypadek z udziałem pijanego kierowcy

  Policjanci z Częstochowy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na skrzyżowaniu ulicy Łódzkiej i Wysockiego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący peugeotem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerem, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Badanie stanu trzeźwości 60-latka jadącego samochodem wykazało, że ma on w organizmie prawie promil alkoholu.

 6. Podsumowanie majowego weekendu na częstochowskich drogach

  Długi majowy weekend za nami. Nad bezpieczeństwem wypoczywających na terenie powiatu częstochowskiego czuwało w tym okresie ponad 200 mundurowych. Od piątku do wtorku, na drogach Częstochowy i powiatu doszło do 3 wypadków, w których ranne zostały 4 osoby. Stróże prawa zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących.

 7. Policjanci z Częstochowy dbali o bezpieczeństwo biegaczy

  Częstochowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem uczestników biegu ulicznego „Maraton 42-200 Częstochowskie”. Mundurowi zabezpieczali newralgiczne odcinki imprezy sportowej, wskazywali kierowcom możliwe objazdy, a na zakończenie przywrócili płynności ruchu na trasie biegu. Impreza przebiegła bezpiecznie.

 8. Podsumowanie długiego weekendu

  W dniach od 8 do 11 listopada 2013r na drogach naszego regionu doszło do 4 wypadków drogowych gdzie zostało rannych 7 osób. Policjanci wyjeżdżali do skutków 66 kolizji drogowych, zatrzymali 11 nietrzeźwych kierowców. Najgorszym dniem długiego weekendu był piątek, najspokojniej było 11 listopada.

 9. Wypadki z pieszymi

  Częstochowska policja apeluje o ostrożność ! Prawie każdego dnia, na naszych drogach dochodzi do potrąceń pieszych. Wczoraj, w naszym regionie doszło do dwóch wypadków drogowych gdzie obrażeń ciała doznali piesi użytkownicy dróg.