Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm

Ruch drogowy

 1. "Znicz 2014" - zmiany organizacji w ruchu drogowym

  W czasie zbliżającego się weekendu i z związku z dniem 1 listopada Wszystkich Świetych, zostanie zmieniona organizacja w ruchu drogowym w rejonach częstochowskich cmentarzy. Oznakowanie wprowadzone zostanie 31 października 2014r ( godziny ranne), zmiany organizacji ruchu drogowego obowiązywać będą w dniu 1 listopada 2014r. W dniach następnych o utrzymaniu ich będzie decydować Policja. Nie zapominajmy także o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie dojazdu, przejścia i pobytu na cmentarzach.

 2. Sznupek, Świetlik i odblaskowe pierwszaki uczą dzieci bezpiecznych zachowań na drodze

  Wczoraj, w Miejskim Domu Kultury, dzieci z częstochowskich szkół spotkały się z policjantami, Sznupkiem i Świetlikiem na spotkaniu profilaktycznym "Odblaskowe Pierwszaki". Uczniowie szkoły nr 53 w Częstochowie w przedstawieniach profilaktycznych "Bądź bezpieczny" i "Kłopoty Czerwonego Kapturka - czyli Odblaskowe Pierwszaki" nauczały rówieśników bezpiecznych zachowań na drodze. Ważnym punktem programu było rozdanie pakietów profilaktycznych dla pierwszaków.

 3. Policjanci i Sznupek pomagają dzieciom w bezpiecznej drodze do szkoły

  W ramach ogólnopolskiej akcji: „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z ruchu drogowego częstochowskiej komendy odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Częstochowie. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali rad policjanta, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Niewątpliwie jednak największą atrakcją był Sznupek, z którym maluchy szybko się zaprzyjaźniły.

 4. Debata społeczna w Mykanowie

  W minioną środę, w auli Domu Kultury w Mykanowie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie oraz Komisariatu Policji w Kłomnicach zorganizowali debatę społeczną. Spotkanie poświęcono bezpieczeństwu mieszkańców w gminie Mykanów. Jego głównym celem było zdiagnozowanie problemów i oczekiwań oraz wypracowanie modelu współpracy Policji i lokalnego samorządu na rzecz poprawy bezpieczeństwa na podległych terenach.

 5. Kontrole autokarów

  W ramach działań " Bezpieczne wakacje" częstochowscy policjanci przeprowadzają kontrole stanu technicznego autokarów wyjeżdżających na letni wypoczynek. Mundurowi sprawdzają także stan trzeźwości kierowców oraz posiadane przez nich dokumenty. Kontrole zawsze odbywają się na Rynku Wieluńskim w Częstochowie. Zgłoszenie kontroli prosimy kierować do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie pod numerem 0-34 369-1255.

 6. Akcja " Trzeźwość "

  Wczoraj w godzinach od 20.00 do 24.00 policjanci ruchu drogowego prowadzili akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Mundurowi przeprowadzili 814 badań stanu trzeźwości, ujawniając 1 nietrzeźwego kierowcę.

 7. Śmierć na drodze

  Jedna osoba nie żyje a druga walczy o życie w szpitalu. To finał tragicznego wypadku do którego doszło wczoraj około 17.00 w miejscowości Radoszewnica koło Koniecpola.Policjanci z Częstochowy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 8. Wyniki akcji " Trzeźwość "

  Częstochowscy policjanci przeprowadzili w miniony piątek, 24-godzinne działania pn. "Alkohol i Narkotyki". W akcji wzięło udział ponad 30 policjantów, którzy skontrolowali ponad 1800 kierowców. Niestety, w naszym regionie aż 12 kierujących prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. To największa liczba ujawnionych nietrzeźwych w województwie.

 9. Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w 2013 roku

  Policjanci z częstochowskiej drogówki podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach naszego regionu. W 2013r doszło do 5778 zdarzeń drogowych, z czego 658 stanowiły wypadki drogowe w których zginęło 35 osób a 840 zostało rannych. W porównaniu z 2012 rokiem, spadła ilość wypadków drogowych oraz osób które zginęły w tych wypadkach lub zostały ranne. O ponad 20 procent wzrosła ilość kolizji drogowych. Policjanci ujawnili 1152 nietrzeźwych kierowców.

 10. Bezpieczne przedszkolaki

  Policjanci z częstochowskiej drogówki spotkali się przedszkolakami z przedszkola numer dwa w Częstochowie. Zajęcia z najmłodszymi prowadzone były w formie zabawy podczas której dzieci uczyły się jak dbać o swoje bezpieczeństwo w szkole, w drodze do szkoły i podczas spędzania wolnego czasu.