Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Aktualności

Polecamy

Policja konna - warsztaty ekologiczne
Stop agresji drogowej
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Policjant, który mi pomógł 2016r

Ruch drogowy

 1. Bezpieczne ferie z częstochowską Policją

  Częstochowscy policjanci odwiedzili dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli. Policjanci z wydziału ruchu drogowego opowiadali o zasadach bezpieczeństwa i codziennej służbie. Spotkania odbyły się w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2017”.

 2. Apel o ostrożną jazdę

  Wraz z opadami śniegu na drogach pojawiło się marznące błoto, na którym nie trudno o poślizg i tak zwaną stłuczkę. Wszystkich kierowców, a szczególnie tych z niewielkim doświadczeniem, prosimy o wzięcie pod uwagę trudnych warunków drogowych. Lepiej zdjąć nogę z gazu, niż zakończyć jazdę w rowie. Apelujemy o rozsądek za kierownicą!

 3. Tragiczne zderzenie pociągu z samochodem

  Policjanci z Częstochowy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w Koniecpolu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przejeżdżający przez przejazd kolejowy polonez zderzył się z pociągiem osobowym, w wyniku czego 54-latek kierujący samochodem poniósł śmierć na miejscu. Trwa wyjaśnianie szczegółów, przebiegu i okoliczności wypadku.

 4. Policjanci czytają dzieciom

  Policjantka z Częstochowy uczestniczyła w spotkaniu inaugurującym XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w ramach kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom". Sierż. szt. Sabina Chyra – Giereś z wydziału ruchu drogowego częstochowskiej komendy wspólnie z przedstawicielami straży pożarnej, izby celnej, służby więziennej i wojska odczytała fragment bajki. Słuchaczami byli uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej.

 5. Kolejny etap Turnieju BRD

  Policjanci z częstochowskiej drogówki przeprowadzili drugi etap Okręgowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięły w nim udział dzieci i młodzież z 12 szkół. Oceniana była wiedza, ale też umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz sposób pokonania toru przeszkód na rowerze. Najlepsze okazały się drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Częstochowie i Gimnazjum nr 5 w Myszkowie, które przechodzą dalej do eliminacji wojewódzkich.

 6. Częstochowscy policjanci zabezpieczali międzynarodowy wyścig kolarski

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego z Częstochowy zabezpieczali Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Prezydenta Miasta Grand Prix Częstochowy. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem i dbali o prawidłowy przebieg mistrzostw. Zawody odbyły się bez zakłóceń.

 7. Wypadek w Pietrzakach

  Wczoraj rano w miejscowości Pietrzaki doszło do wypadku, w którym uczestniczyły 4 samochody. Jak ustalili policjanci, kierujący renault master wykonując manewr wyprzedzania zmusił jadący z przeciwka pojazd do gwałtownego hamowania. Kierująca fiatem punto, chcąc uniknąć zderzenia z tym pojazdem zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła najpierw w volkswagena, a następnie w renault master. 3 osoby trafiły do szpitala

 8. Wypadek z udziałem pijanego kierowcy

  Policjanci z Częstochowy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na skrzyżowaniu ulicy Łódzkiej i Wysockiego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący peugeotem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerem, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Badanie stanu trzeźwości 60-latka jadącego samochodem wykazało, że ma on w organizmie prawie promil alkoholu.

 9. Podsumowanie majowego weekendu na częstochowskich drogach

  Długi majowy weekend za nami. Nad bezpieczeństwem wypoczywających na terenie powiatu częstochowskiego czuwało w tym okresie ponad 200 mundurowych. Od piątku do wtorku, na drogach Częstochowy i powiatu doszło do 3 wypadków, w których ranne zostały 4 osoby. Stróże prawa zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących.

 10. Policjanci z Częstochowy dbali o bezpieczeństwo biegaczy

  Częstochowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem uczestników biegu ulicznego „Maraton 42-200 Częstochowskie”. Mundurowi zabezpieczali newralgiczne odcinki imprezy sportowej, wskazywali kierowcom możliwe objazdy, a na zakończenie przywrócili płynności ruchu na trasie biegu. Impreza przebiegła bezpiecznie.