Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm

Ruch drogowy

 1. Ferie z kamizelkami odblaskowymi

  Przed feriami policjanci z Częstochowy oraz przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół w Mstowie. W czasie spotkania mundurowi uczyli dzieci jak bezpiecznie korzystać z drogi oraz jak bezpiecznie spędzić czas podczas zimowego wypoczynku. Na koniec spotkania stróże prawa wspólnie z przedstawicielami Agencji oraz nauczycielami szkoły rozdali uczniom kamizelki odblaskowe.

 2. Przed feriami częstochowscy policjanci spotkali się z uczniami i przedszkolakami

  Wczoraj częstochowscy policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół nr 3 w Częstochowie. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze oraz w trakcie nadchodzących ferii zimowych. W spotkaniu uczestniczył także Sznupek - ulubieniec częstochowskich uczniów i przedszkolaków.

 3. Przed feriami policjanci odwiedzili uczniów klas pierwszych

  Dzisiaj w Szkole Podstawowej numer 1 w Częstochowie, uczniowie klas pierwszych spotkali się z częstochowskimi policjantami. W wizycie uczestniczył także "Sznupek" - maskotka śląskiej Policji. Przed zbliżającymi się feriami zimowymi, mundurowi przypominali dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, podczas poruszania się po drodze oraz podczas zabaw zimowych. Na koniec spotkania, dzieci dostały prezenty - elementy odblaskowe do noszenia na odzieży.

 4. Wspólnie dla bezpieczeństwa - debata społeczna w Lelowie

  Wczoraj w Lelowie odbyła się debata społeczna dotycząca stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Lelów. W debacie udział wzięli policjanci z Koniecpola, mundurowi z Częstochowy, których reprezentował I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie nadkom Sławomir Litwin, przedstawiciele władz samorządowych oraz lokalna społeczność. Spotkanie poświęcone zostało w głównej mierze bezpieczeństwu w ruchu drogowym na terenie gminy Lelów.

 5. Aresztowany kierowca, który w pijackim rajdzie rozbił kilka samochodów

  Na wniosek policjantów i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 25-letniego mężczyznę, który w pijackim rajdzie oplem po ulicach Częstochowy rozbił cztery samochody. Po drugiej kolizji, kompletnie pijani kierowca i pasażer uciekli pieszo z miejsca zdarzenia. W pościg za nimi ruszyli pokrzywdzeni i świadkowie. Szybko ich zatrzymali i przekazali mundurowym. Okazało się, że kierowca ma około 2.5 promila alkoholu w organizmie oraz 5-letni zakaz prowadzenia samochodów.

 6. "Znicz 2014" - zmiany organizacji w ruchu drogowym

  W czasie zbliżającego się weekendu i z związku z dniem 1 listopada Wszystkich Świetych, zostanie zmieniona organizacja w ruchu drogowym w rejonach częstochowskich cmentarzy. Oznakowanie wprowadzone zostanie 31 października 2014r ( godziny ranne), zmiany organizacji ruchu drogowego obowiązywać będą w dniu 1 listopada 2014r. W dniach następnych o utrzymaniu ich będzie decydować Policja. Nie zapominajmy także o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie dojazdu, przejścia i pobytu na cmentarzach.

 7. Sznupek, Świetlik i odblaskowe pierwszaki uczą dzieci bezpiecznych zachowań na drodze

  Wczoraj, w Miejskim Domu Kultury, dzieci z częstochowskich szkół spotkały się z policjantami, Sznupkiem i Świetlikiem na spotkaniu profilaktycznym "Odblaskowe Pierwszaki". Uczniowie szkoły nr 53 w Częstochowie w przedstawieniach profilaktycznych "Bądź bezpieczny" i "Kłopoty Czerwonego Kapturka - czyli Odblaskowe Pierwszaki" nauczały rówieśników bezpiecznych zachowań na drodze. Ważnym punktem programu było rozdanie pakietów profilaktycznych dla pierwszaków.

 8. Policjanci i Sznupek pomagają dzieciom w bezpiecznej drodze do szkoły

  W ramach ogólnopolskiej akcji: „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z ruchu drogowego częstochowskiej komendy odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Częstochowie. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali rad policjanta, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Niewątpliwie jednak największą atrakcją był Sznupek, z którym maluchy szybko się zaprzyjaźniły.

 9. Debata społeczna w Mykanowie

  W minioną środę, w auli Domu Kultury w Mykanowie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie oraz Komisariatu Policji w Kłomnicach zorganizowali debatę społeczną. Spotkanie poświęcono bezpieczeństwu mieszkańców w gminie Mykanów. Jego głównym celem było zdiagnozowanie problemów i oczekiwań oraz wypracowanie modelu współpracy Policji i lokalnego samorządu na rzecz poprawy bezpieczeństwa na podległych terenach.

 10. Kontrole autokarów

  W ramach działań " Bezpieczne wakacje" częstochowscy policjanci przeprowadzają kontrole stanu technicznego autokarów wyjeżdżających na letni wypoczynek. Mundurowi sprawdzają także stan trzeźwości kierowców oraz posiadane przez nich dokumenty. Kontrole zawsze odbywają się na Rynku Wieluńskim w Częstochowie. Zgłoszenie kontroli prosimy kierować do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie pod numerem 0-34 369-1255.