Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Policjant, który mi pomógł 2016r

Ruch drogowy

 1. Podsumowanie majowego weekendu na częstochowskich drogach

  Długi majowy weekend za nami. Nad bezpieczeństwem wypoczywających na terenie powiatu częstochowskiego czuwało w tym okresie ponad 200 mundurowych. Od piątku do wtorku, na drogach Częstochowy i powiatu doszło do 3 wypadków, w których ranne zostały 4 osoby. Stróże prawa zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących.

 2. Policjanci z Częstochowy dbali o bezpieczeństwo biegaczy

  Częstochowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem uczestników biegu ulicznego „Maraton 42-200 Częstochowskie”. Mundurowi zabezpieczali newralgiczne odcinki imprezy sportowej, wskazywali kierowcom możliwe objazdy, a na zakończenie przywrócili płynności ruchu na trasie biegu. Impreza przebiegła bezpiecznie.

 3. Wyniki działań kontrolnych " Pasy"

  Wczoraj 17 marca 2016r, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Częstochowie przeprowadzili działania kontrolne " Pasy". Celem działań było ujawnianie kierujących i pasażerów, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa a także przewożenia dzieci. W czasie działań mundurowi skontrolowali 237 pojazdów ujawniając 240 naruszeń prawa. W tej grupie, 184 kierowców i 12 pasażerów naruszyło obowiązek jazdy w pasach bezpieczeństwa. Nie odnotowano przypadku przewożenia dzieci niezgodnie z prawem.

 4. Zaproszenie na otwarcie Komisariatu Policji w Kłomnicach

  2 marca 2016 roku o 11.00 nastąpi uroczyste otwarcie nowej siedziby Komisariatu Policji w Kłomnicach na ulicy Częstochowskiej 34. W uroczystości przewidywany jest udział kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie i z Kłomnic, przedstawicieli powiatu i lokalnego samorządu oraz zaproszonych gości. Serdecznie zapraszamy również przedstawicieli mediów.

 5. Bezpieczne ferie w Częstochowie

  W minioną sobotę 30 stycznia 2016r w Częstochowie policjanci wraz z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadzili wspólną akcję związaną z kontrolą autobusów wyjeżdżających z dziećmi na zimowy wypoczynek. Po kontroli stanu technicznego pojazdu, funkcjonariusze przygotowali dla dzieci pogadankę profilaktyczną połączoną z przekazywaniem elementów odblaskowych.

 6. " Bezpiecznie-chce się żyć" w Częstochowie

  25.01 2016r w Filharmonii w Częstochowie odbyło się przedsięwzięcie profilaktyczne współorganizowane z Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w ramach ogólnopolskiego programu "Bezpiecznie – chce się żyć ". W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Impresariatu Pat z Komendy Głównej Policji w Warszawie. Uroczystość rozpoczęła etiuda teatralna pt. "Poczekalnia" wystawiona przez częstochowską grupę Pat oraz studentów działających w ramach deklaracji akademickiej Pat

 7. Na ferie - tylko bezpiecznym autobusem

  Trwają ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Dla ich opiekunów to czas szczególnego zainteresowania się warunkami bezpieczeństwa podczas tego wypoczynku. Dla policjantów to codzienność – a więc kontrole pojazdów, trzeźwości i uprawnień kierujących, stanu technicznego samochodów i autokarów przewożących dzieci.Stały punkt kontroli autobusów znajduje się na Rynku Wieluńskim w Częstochowie.

 8. Ferie - bezpieczeństwo poczas zimowego wypoczynku

  Rozpoczęły się ferie zimowe 2016r. Dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Dla ich opiekunów to czas szczególnego zainteresowania się warunkami bezpieczeństwa podczas tego wypoczynku. Dla policjantów to codzienna służba – a więc kontrole pojazdów, trzeźwości i uprawnień kierujących, stanu technicznego samochodów i autokarów przewożących dzieci.

 9. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w giminie Olsztyn

  . W dniu 18 listopada 2015 roku godz. 16;00 w w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie przy ul. Pl. Piłsudskiego 15 odbyła się debata społeczna na temat „Bezpieczeństwo i porządek publiczny oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowego na terenie gminy Olsztyn”. W debacie uczestniczyli mieszkańcy gminy Olsztyn, Z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie podinsp. Mariusz Mokras oraz Wójt Gminy Olsztyn Tomasz Kucharski oraz inni przedstawiciele policji oraz gminy.

 10. Akcja "Znicz 2015"

  Jak co roku przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki. Już rozpoczęli oni przygotowania do akcji "ZNICZ 2015", tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. O przebiegu akcji oraz zmianach w organizacji ruchu i utrudnieniach będziemy na bieżąco informować.