Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm

Ruch drogowy

 1. Policjanci z wizytą w szkole w Kusiętach

  Dzisiaj, częstochowscy policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Kusiętach. Podczas wizyty uczniowie szkoły otrzymali kamizelki odblaskowe. Upominki przekazała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach kampanii społecznej ukierunkowanej na bezpieczeństwo pieszych.

 2. Ferie z mundurowymi

  Wczoraj, w Miejskim w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Częstochowie, funkcjonariusze Policji z Wydziału Prewencji oraz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie sierż. sztab. Edyta Cupiał oraz sierż. sztab. Robert Tame spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami Częstochowy. Spotkanie to odbyło się ramach akcji " Bezpieczne Ferie 2015 ", a jego celem było omówienie bezpieczeństwa podczas zimowego odpoczynku.

 3. Ferie z kamizelkami odblaskowymi

  Przed feriami policjanci z Częstochowy oraz przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół w Mstowie. W czasie spotkania mundurowi uczyli dzieci jak bezpiecznie korzystać z drogi oraz jak bezpiecznie spędzić czas podczas zimowego wypoczynku. Na koniec spotkania stróże prawa wspólnie z przedstawicielami Agencji oraz nauczycielami szkoły rozdali uczniom kamizelki odblaskowe.

 4. Przed feriami częstochowscy policjanci spotkali się z uczniami i przedszkolakami

  Wczoraj częstochowscy policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół nr 3 w Częstochowie. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze oraz w trakcie nadchodzących ferii zimowych. W spotkaniu uczestniczył także Sznupek - ulubieniec częstochowskich uczniów i przedszkolaków.

 5. Przed feriami policjanci odwiedzili uczniów klas pierwszych

  Dzisiaj w Szkole Podstawowej numer 1 w Częstochowie, uczniowie klas pierwszych spotkali się z częstochowskimi policjantami. W wizycie uczestniczył także "Sznupek" - maskotka śląskiej Policji. Przed zbliżającymi się feriami zimowymi, mundurowi przypominali dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, podczas poruszania się po drodze oraz podczas zabaw zimowych. Na koniec spotkania, dzieci dostały prezenty - elementy odblaskowe do noszenia na odzieży.

 6. Wspólnie dla bezpieczeństwa - debata społeczna w Lelowie

  Wczoraj w Lelowie odbyła się debata społeczna dotycząca stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Lelów. W debacie udział wzięli policjanci z Koniecpola, mundurowi z Częstochowy, których reprezentował I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie nadkom Sławomir Litwin, przedstawiciele władz samorządowych oraz lokalna społeczność. Spotkanie poświęcone zostało w głównej mierze bezpieczeństwu w ruchu drogowym na terenie gminy Lelów.

 7. Aresztowany kierowca, który w pijackim rajdzie rozbił kilka samochodów

  Na wniosek policjantów i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 25-letniego mężczyznę, który w pijackim rajdzie oplem po ulicach Częstochowy rozbił cztery samochody. Po drugiej kolizji, kompletnie pijani kierowca i pasażer uciekli pieszo z miejsca zdarzenia. W pościg za nimi ruszyli pokrzywdzeni i świadkowie. Szybko ich zatrzymali i przekazali mundurowym. Okazało się, że kierowca ma około 2.5 promila alkoholu w organizmie oraz 5-letni zakaz prowadzenia samochodów.

 8. "Znicz 2014" - zmiany organizacji w ruchu drogowym

  W czasie zbliżającego się weekendu i z związku z dniem 1 listopada Wszystkich Świetych, zostanie zmieniona organizacja w ruchu drogowym w rejonach częstochowskich cmentarzy. Oznakowanie wprowadzone zostanie 31 października 2014r ( godziny ranne), zmiany organizacji ruchu drogowego obowiązywać będą w dniu 1 listopada 2014r. W dniach następnych o utrzymaniu ich będzie decydować Policja. Nie zapominajmy także o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie dojazdu, przejścia i pobytu na cmentarzach.

 9. Sznupek, Świetlik i odblaskowe pierwszaki uczą dzieci bezpiecznych zachowań na drodze

  Wczoraj, w Miejskim Domu Kultury, dzieci z częstochowskich szkół spotkały się z policjantami, Sznupkiem i Świetlikiem na spotkaniu profilaktycznym "Odblaskowe Pierwszaki". Uczniowie szkoły nr 53 w Częstochowie w przedstawieniach profilaktycznych "Bądź bezpieczny" i "Kłopoty Czerwonego Kapturka - czyli Odblaskowe Pierwszaki" nauczały rówieśników bezpiecznych zachowań na drodze. Ważnym punktem programu było rozdanie pakietów profilaktycznych dla pierwszaków.

 10. Policjanci i Sznupek pomagają dzieciom w bezpiecznej drodze do szkoły

  W ramach ogólnopolskiej akcji: „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z ruchu drogowego częstochowskiej komendy odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Częstochowie. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali rad policjanta, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Niewątpliwie jednak największą atrakcją był Sznupek, z którym maluchy szybko się zaprzyjaźniły.