Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm

Ruch drogowy

 1. "Dzień Bezpieczeństwa" w szkole w Jaskrowie

  Policjanci z Częstochowy gościli wczoraj w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Jaskrowie, gdzie uroczyście obchodzono "Dzień bezpieczeństwa". Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie przeprowadzili prelekcję o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. W pogadance wykorzystano specjalny furgon profilaktyczno-edukacyjny z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 2. Podsumowanie działań " Pasy"

  Wczoraj na terenie regionu częstochowskiego policjanci prowadzili działania kontrolne "Pasy". Podczas tej akcji mundurowi sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych. W trakcie działań skontrolowali blisko 200 kierowców i ujawnili 171 nieprawidłowości, w tym aż 132 przypadki nie stosowania się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa przez kierowców.

 3. "Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym" w Częstochowie

  W czasie dzisiejszej akcji profilaktycznej " Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym" częstochowscy policjanci oraz wolontariusz z PZU rozdawali użytkownikom ruchu drogowego specjalne niebieskie serduszka,przypominające o bezpieczeństwie pieszych. Odblaskowe symboliczne serduszka przekazała Fundacja PZU w ramach drugiej edycji kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”, która w tym roku skupia się na bezpieczeństwie pieszych.

 4. Policjanci dbają o bezpieczeństwo najmłodszych

  W dniu 03 września 2015 r policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Częstochowie przeprowadzili akcję profilaktyczną ukierunkowaną na bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników ruchu drogowego. W działaniach uczestniczyli także uczniowie z młodzieżowej służby ruchu drogowego. Wspólna akcja odbyła się w ramach działań profilaktycznych " Bezpieczna droga do szkoły". W czasie spotkania z uczniami szkoły numer 35 na ulicy Ogrodowej w Częstochowie, uczestnicy akcji mówili o bezpieczeństwie.

 5. Akcja "Prędkość" na częstochowskich drogach

  21 sierpnia od 6.00 częstochowscy policjanci prowadzą akcję "Prędkość". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną najtragiczniejszych zdarzeń drogowych.

 6. Policjanci podsumowali I etap wzmożonego ruchu pielgrzymkowego

  Policjanci podsumowali I etap wzmożonego ruchu pielgrzymkowego w Częstochowie. Od 12 do 15 sierpnia kilkudziesięciu mundurowych zabezpieczało przejścia około 40 pielgrzymek pieszych. Na Jasną Górę przybyli także zmotoryzowani pielgrzymi, o których bezpieczny przejazd również zadbali częstochowscy policjanci. W tych dniach nie doszło do groźniejszych zdarzeń na drodze, czy też poważnych zdarzeń kryminalnych na szkodę pielgrzymów.

 7. Częstochowscy policjanci zabezpieczali Tour De Pologne 2015r

  Policjanci z Częstochowy czuwali nad bezpiecznym przebiegiem 72 Tour De Pologne. Z 146 kilometrów drugiego etapu wyścigu, duży jego odcinek przebiegał w Częstochowie w powiecie Częstochowskim. Zwodnicy wystartowali z Placu Biegańskiego w Częstochowie a następnie przejechali ulicami miasta przez Janów do Złotego Potoku. Nad bezpieczeństwem zawodników i organizacją ruchu czuwali policjanci z ruchu drogowego, prewencji, oddziałów prewencji w Częstochowie oraz policji kryminalnej .

 8. Numer konta w sprawie uzyskiwania zaświadczeń z Policji

  Częstochowska Policja informuje, iż kwota 17 zł jako stawka opłaty skarbowej za wydanie “Zaświadczenia o wpisach w ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego” określona jest w Załączniku do ustawy z dnia 16 listopada 2006r. Kwotę należy wpłacać na konto Urzędu Miasta w Częstochowie - ING Bank Śląski 49 1050 1142 1000 0022 8000 2367.

 9. Wypadek kolejowy w Blachowni

  Policjanci z Częstochowy wyjaśniają okoliczności wypadku kolejowego do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Blachowni na ulicy Częstochowskiej. Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem m-ki Seat nie zachował należytej ostrożności i wjechał na przejazd kolejowy, gdzie jechał pociąg typu pendolino. W wyniku wypadku, 32-letni kierowca samochodu doznał obrażeń głowy. W czasie czynności śledczych, ruch pociągów był wstrzymany na czas ponad 2 godzin.

 10. Wyniki działań " Prędkość"

  Wczoraj, częstochowscy policjanci przeprowadzili wzmożoną kontrolę prędkości kierujących poruszających się po Częstochowie i w powiecie częstochowskim. W trakcie kontroli ujawniono 55 przekroczeń prędkości. W jednym przypadku zostało zatrzymane prawo jazdy 58-letniemu kierowcy, który przekroczył prędkość powyżej 50 km w terenie zabudowanym.