Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Policjant, który mi pomógł 2017

Ruch drogowy

 1. Zalecane objazdy DK1 na odcinku Kościelec-Częstochowa

  W związku z budową autostrady A1, policjanci wskazują alternatywne drogi objazdów DK1 na odcinku Kościelec-Częstochowa, które pomogą sprawniej pokonać ten fragment trasy. Apelujemy przy tym o zachowanie ostrożności i stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych.

 2. Policjanci z Częstochowy przygotowują się do szczytu pielgrzymkowego

  Policjanci z Częstochowy, wspomagani przez mundurowych z innych jednostek, zabezpieczają wejście kilkudziesięciu tysięcy pielgrzymów na Jasną Górę. Na głównych ulicach miasta można zaobserwować wzmożony ruch. Policjanci dbają, aby wszyscy bezpiecznie dotarli na główne uroczystości i bez problemu wrócili do domu.

 3. Punkty karne online - uwaga na fałszywe strony!

  Przypominamy, że e-usługa „Sprawdź swoje punkty karne” dostępna jest wyłącznie za pośrednictwem portalu Obywatel.gov.pl i można ją zrealizować całkowicie darmowo.

 4. „Widoczni i bezpieczni na drodze”. I miejsce w Polsce dla częstochowskiej szkoły

  Szkoła Podstawowa nr 38 im. Ludwika Zamenhofa w Częstochowie zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie pod nazwą „Widoczni i bezpieczni na drodze”, organizowanego w ramach kampanii społecznej Odblaskowi.pl. Przy realizacji projektu pomagali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

 5. „Moda na odblaski” w Częstochowie

  Policjanci z Częstochowy wspólnie z Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zorganizowali konkurs dla dzieci na zaprojektowanie i zaprezentowanie na wybiegu odblaskowych ubrań. Finał konkursu zgromadził przeszło 1500 dzieci, na które czekało mnóstwo atrakcji. Nagrody dla zwycięzców wręczał szef częstochowskich mundurowych mł. insp. Sławomir Litwin.