Śmiertelny wypadek na DK-1 w Częstochowie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Śmiertelny wypadek na DK-1 w Częstochowie

Data publikacji 28.07.2020

Częstochowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym zginął 43-letni kierowca audi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną tego tragicznego zdarzenia mogło być najechanie kierującego oplem na stojące przy skrzyżowaniu audi. To już 16 ofiara śmiertelna na terenie powiatu częstochowskiego w tym roku. Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 21.40 na DK-1 w Częstochowie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący oplem 37-letni mieszkaniec Warszawy, z niewyjaśnionych dotychczas przyczyn najechał na audi stojące przed skrzyżowaniem z ul. Połaniecką. W wyniku zderzenia kierujący audi - 43-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego - zginął na miejscu.

Po wypadku kierujący i pasażerka opla oddalili się z miejsca zdarzenia. Kierujący był trzeźwy, jednak okazało się, że posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Na miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora, przez kilka godzin pracowali policjanci oraz pozostałe służby. Śledczy ustalają szczegółowe przyczyny oraz okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Osoby mogące udzielić jakichkolwiek informacji o zaistniałym zdarzeniu lub mogące pomóc w ustaleniu przebiegu zdarzenia, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie przy ul. Popiełuszki 5, tel. 47 85 812 55 lub 997.

Pamiętaj!

Bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana nie tylko do panujących warunków na drodze, ale również do własnych umiejętności, czy natężenia ruchu.

Dlatego apelujemy do kierowców o zdrowy rozsądek i wyobraźnię za kierownicą.

Pamiętajmy też o wzajemnym szacunku i kulturze na drodze!