Wiadomości

Patrole częstochowskiej policji konnej i strażników leśnych

Data publikacji 31.10.2019

Policjanci z częstochowskiego zespołu konnego razem z funkcjonariuszami straży leśnej prowadzą działania przeciwdziałające bezprawnej działalności w lesie. Podczas wspólnych służb mundurowi patrolują obszary leśne i drogi dojazdowe zapobiegając kradzieżom drewna i kłusownictwu. Stróże prawa dokonują ponadto sprawdzenia prawidłowości wykonywanych polowań przez myśliwych oraz kontroli przewożonego drewna.

Wspólne patrole strażników leśnych i częstochowskich policjantów z zespołu konnego odbywają się na terenach leśnych powiatu częstochowskiego, kłobuckiego i lublinieckiego. Zadaniem mundurowych jest współpraca na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz zwalczanie przestępstw związanych z przestrzenią leśną. Chodzi tu między innymi o kradzieże drewna, kłusownictwo i szkodnictwo leśne.

Policjanci wspólnie z pracownikami Straży Leśnej pilnują i dbają o to, by las nie był niszczony, a w przypadku zagrożenia podejmują odpowiednie działania. W czasie wspólnych służb, mundurowi zwracają szczególną uwagę między innymi na osoby, które nagminnie naruszają zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, czy też zatrzymują się na drogach publicznych i stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Stróże prawa dokonują ponadto sprawdzenia prawidłowości wykonywanych polowań przez myśliwych oraz kontroli przewożonego drewna. Wspólne patrole są świetną okazją do wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy służbami.

  • dwóch policjantów na koniach, pomiędzy nimi strażnik leśny
  • dwóch policjantów na koniach na polanie leśnej