Pamiętamy... - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Pamiętamy...

Data publikacji 31.10.2019

Nadchodzący dzień Wszystkich Świętych jest okazją dla uczczenia pamięci o poległych w służbie policjantach. Na grobach Naszych kolegów delegacja policjantów złożyła kwiaty i zapaliła znicze, upamiętniając śmierć policjantów. Funkcjonariusze uczcili ich wspomnienie minutą ciszy.

Dzień Wszystkich Świętych dla środowiska policyjnego to szczególna okazja by oddać hołd policjantom poległym na służbie. Dzisiaj znicz na grobie tragicznie zmarłego st. post. Tomasza Trejty zapalili Komendant Komisariatu Policji w Kłomnicach nadkom. Przemysław Mazurkiewicz oraz Kierownik Ogniwa Prewencji asp.szt. Radosław Kot. St. post. Tomasz Trejta zginął w wypadku drogowym, do którego doszło na służbie, w dniu 21 listopada 2013 r. w miejscowości Grabowa.

Pamięć starszego posterunkowego Policji Państwowej Władysława Krzyżanowskiego - postrzelonego w 1935 roku podczas pościgu za przestępcami, uczcił z kolei Kierownik Dzielnicowych z Komisariatu I w Częstochowie asp.szt. Piotr Madejczyk wspólnie z dzielnicowymi sierż.szt. Arturem Jawura i asp.szt. Jarosławem Kasprzyk.

Częstochowscy funkcjonariusze pamiętają w tych dniach także o swoich kolegach, którzy zmarli nie tak dawno mimo młodego wieku, w tym o st. asp. Adamie Pichicie i asp. Grzegorzu Wochalu.