Wiadomości

I Etap „Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”

Data publikacji 30.04.2019

Policjanci z Częstochowy przyglądali się powiatowym eliminacjom do etapu okręgowego „Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”. Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

Organizatorem zawodów, oprócz policji, jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Polski Związek Motorowy oraz Kuratorium Oświaty. Turniej zorganizowany jest w dwóch grupach wiekowych: grupa I - uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat, grupa II - pozostali uczniowie. Turniej ma charakter wieloetapowy i organizowany jest na etapach: szkolnym, międzyszkolnym, miejskim, gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Etap szkolny, powiatowy, wojewódzki i ogólnopolski są etapami obowiązkowymi.

W dniu dzisiejszym o godz. 9:00 w auli Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie odbyły się powiatowe eliminacje "Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego".  W pierwszym etapie z którym musieli zmierzyć się uczestnicy był test wiedzy teoretycznej ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Pracę uczniów oceniało jury w składzie: sierż. Małgorzata Makles i sierż. Mariola Kowalczyk -Trąbska policjantki z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego.

W konkurencji udział brało siedem szkół z Częstochowy i powiatu. Do okręgowego etapu, zakwalifikowali się uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 13 im. K.Makuszyńskiego i Szkołę Podstawową  im. G. Morcinka w Poczesnej. W obu kategoriach wiekowych uczniowie tych dwóch szkół wykazali się najlepszą wiedza teoretyczną.

Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.