Wiadomości

Jest akt oskarżenia przeciwko nieodpowiedzialnej matce

Data publikacji 04.07.2018

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe skierowała do Sądu Rejonowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko kobiecie, która jest podejrzana o narażenie swojego 5-letniego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dziecko wpadło w szczelinę między odjeżdżającym pociągiem a peronem. Policjanci, którzy interweniowali w tej sprawie potwierdzili, że matka chłopca była nietrzeźwa.

Do zdarzenia doszło w połowie kwietnia br. w Częstochowie. Oficer dyżurny z komisariatu IV otrzymał wtedy zgłoszenie wypadku, do którego doszło na dworcu kolejowym. Z ustaleń policjantów wynikało, że 47-latka żegnała się ze swoim znajomym i wtedy jej 5-letnie dziecko wpadło w szczelinę między odjeżdżającym pociągiem a peronem.

Na szczęście maszynista od razu zahamował. Na miejsce przyjechało pogotowie, które przebadało dziecko. Chłopcu nic się stało. Badanie jego matki wykazało natomiast, że miała w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Kobieta została zatrzymana, a 5-latkiem zaopiekowała się jego starsza siostra.

Po wytrzeźwieniu 47-latka usłyszała w Prokuraturze Rejonowej Częstochowa-Południe zarzut narażenia syna na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z niedopełnieniem obowiązku opieki. Prokurator zastosował wobec podejrzanej dozór. Po wyjaśnieniu wszystkich okoliczności zdarzenia, skierował też do sądu akt oskarżenia przeciwko kobiecie.

Ładowanie odtwarzacza...