Śmierć w płomieniach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Śmierć w płomieniach

Data publikacji 05.02.2018

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w jednej z miejscowości w gminie Koniecpol. Poparzeniu uległ 34-letni mężczyzna. Po ugaszeniu ognia strażacy znaleźli w zgliszczach zwęglone ciało kobiety. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegóły i okoliczności tego zdarzenia.

Do pożaru doszło w piątek po godzinie 20.00 w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Koniecpol. Na miejscu pojawiła się straż pożarna i pozostałe służby ratunkowe. Z płonącego domu zdołał wydostać się 34-letni mężczyzna, który trafił pod fachową opiekę lekarzy. Niestety, w trakcie akcji gaśniczej strażacy znaleźli zwęglone zwłoki kobiety, najprawdopodobniej 73-letniej właścicielki domu.

Obecny na miejscu prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Biegły z zakresu pożarnictwa określi, co było przyczyną pożaru. Dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia zostaną wyjaśnione w prowadzonym postępowaniu.

Policjanci przypominają, aby zwrócić szczególną uwagę na to, czym i w jaki sposób są ogrzewane nasze domy i mieszkania. Ważnym elementem bezpieczeństwa jest szczelność przewodów kominowych i wentylacyjnych oraz sprawność urządzeń grzewczych. Wszelkie sytuacje zagrażające życiu i zdrowiu należy zgłaszać służbom ratowniczym. Szczególnie te, kiedy w sposób niewłaściwy są użytkowane sprzęty lub urządzenia grzewcze bądź ktokolwiek stosuje nielegalne podłączenia do instalacji elektrycznej czy gazowej.