Święto Korpusu Służby Cywilnej - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Święto Korpusu Służby Cywilnej

Data publikacji 10.11.2017

W dniu dzisiejszym odbyła się uroczystość z okazji Święta Korpusu Służby Cywilnej. Podczas spotkania pracownicy cywilni Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie oraz podległych komisariatów zostali nagrodzeni wyróżnieniami przez Kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Szef częstochowskiej policji podkreślił znaczenie służby cywilnej i administracji państwowej oraz podziękował pracownikom cywilnym za sumienną pracę i zaangażowanie.

Nieprzypadkowo święto służby cywilnej obchodzimy w dniu Narodowego Święta Niepodległości. 11 listopada to symboliczna data odzyskania niepodległości w 1918 roku, a dzień ten przypomina nam również, jaką rolę w odbudowie bytu państwowego odegrało stworzenie profesjonalnej służby cywilnej i jaką funkcję w państwie polskim pełni ona dziś. Polska zaczęła odbudowę niepodległej struktury państwowości od administracji, a rozpoczęcie działalności przez Służbę Cywilną było pierwszym sygnałem, że „Polska to jeden organizm", którego sercem jest prężnie działająca administracja rządowa.

Święto służby cywilnej było okazją do wręczenia przez Kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wyróżnień, aby w ten sposób wyrazić uznanie dla szczególnych zasług oraz wzorowego wypełniania obowiązków służbowych przez pracowników cywilnych. Dzisiejsze obchody były więc okazją do wyróżnienia pracowników cywilnych za ich rzetelną pracę i przyczynianie się do lepszego postrzegania pracy komendy miejskiej oraz komisariatów zarówno w Częstochowie jak i w powiecie.