Drużyna z KMP w Częstochowie zajęła drugie miejsce w halowej piłce nożnej

Data publikacji 16.11.2015

Zakończyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Halowej Piłce Nożnej. Do rywalizacji stanęło 30 drużyn. Po trzech dniach rozgrywek II miejsce zajęła drużyna reprezentująca Komendę Miejską Policji w Częstochowie. W skład częstochowskiej drużyny weszło aż 8 policjantów z Komisariatu Policji w Kłomnicach. Wśród nich był st.sierż Andrzej Bogucki, który został najlepszym strzelcem turnieju.

Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Halowej Piłce Nożnej odbyły się w ramach XIV Śląskiej Policyjnej Spartakiady Sportowej. Rozegrane je w hali sportowej „Michał” w Siemianowicach Śląskich w dniach 9,10 i 13 listopada 2015 roku. Organizatorem zawodów był Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach, przy współudziale Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Siemianowicach Śląskich. Honorowy Patronat nad zawodami objęli Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach oraz Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie.

W mistrzostwach wystartowało łącznie 30 drużyn reprezentujących Szkołę Policji w Katowicach, Centralne Biuro Śledcze Policji, Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach oraz 27 jednostek organizacyjnych policji województwa śląskiego. Po dwóch dniach rozgrywek eliminacyjnych, do fazy ćwierćfinałowej zakwalifikowało się 8 najlepszych drużyn, które zmierzyły się w fazie finałowej rozegranej systemem pucharowym. W klasyfikacji końcowej, I miejsce zajęła drużyna z   KMP w Rybniku a II miejsce - KMP w Częstochowie. Częstochowską drużynę reprezentowali  policjanci z Komisariatu Policji w Kłomnicach i Blachowni. Najlepszym strzelcem Turnieju okazał się także  st.sierż Andrzej Bogucki z Komisariatu Policji w Kłomnicach

Dekoracji zwycięzców dokonali I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn, I Zastępca Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie dr Anna Zasada-Chorab oraz Komendant Miejski Policji w Siemianowicach Śląskich mł. insp. Dariusz Kopeć.